Predstavljena slikovnica "Sretna kućica"

U petak, 6.6. 2014. u 17 sati  održana  je u selu Gornji Kuti, ispred seoske Čitaonice, promocija slikovnice za djecu“Sretna kućica“. Slikovnica je to koja govori o najstarijoj živućoj čitaonici, koja radi od 1936.godine. Malenima, a i odraslima,  je pak u njoj najzanimljivija igra traženja knjiga crvene boje i kao posebna zanimljivost na kraju –putokaz! Putokaz koji nam kazuje da u tu Sretnu kućicu doista možemo doći!

Slikovnicu su napisale Karmen Delač-Petković i Dijana Arbanas, jedna knjižničarka, a druga učiteljica. Ilustracije je napravio Darko Macan, grafičko uređenje potpisuje Melina Mikulić, a lekturu Sunčana Martinčević. Autorica Karmen Delač-Petković  govorila  je o nastanku slikovnice te istakle da je vrlo dobro primljena kod čitatelja.  Dijana Arbanas istakla je kako sve polazi od učitelja te tako najavila učenicu 4.razreda Gloriu Crnković koja je na domaćem brodmoravičkom dijalektu recitirala „ Moj deda učitelj“.

Suizdavači slikovnice su Hrvatska čitaonica sela Kuti i Matica hrvatska – Ogranak Viškovo, a projekt tiskanja su financijski poduprli Općina Brod Moravice, Općina Viškovo i Primorsko-goranska županija.

Sadržaj  slikovnice „ispričala“  su scenskom igrom djeca – učenici Etno grupe  OŠ Brod Moravice pod mentorstvom  Dijane Arbanas, a popodnevno druženje vodila je predsjednica Hrvatske čitaonice sela Kuti Gordana Crnković.

Šezdesetak posjetitelja, uključujući i goste iz cijele Hrvatske, uživalo je u zanimljivom programu i dugo se zadržalo u ugodnom druženju uz domaće kolače i pjesmu.

objavio: Administrator   datum: 10. 6. 2014.