27. svibnja 2013. proslavili smo  naš dan, Dan OŠ Brod Moravice.

Pozvali smo prijatelje: goste iz mjesta, roditelje, ali i kolege i učenike iz drugih goranskih škola da na terenu, u druženju, zabavi i učenju provedemo taj dan.

Zahvaljujemo se učiteljima i učenicima osnovnih škola iz Vrbovskog, Skrada i Broda na Kupi koji su s našim učenicima i učiteljima realizirali edukativne radionice iz područja Geografije       (Topografskom kartom i kompasom po terenu), Biologije (Herbarij), Hrvatskog jezika (Usporedba narodne i školske knjižnice). Šetnjom od škole do Hrvatske čitaonice sela Kuti realizirane su spomenute, ali i radionice razredne nastave te smo svi zajedno upoznati s poviješću, građom, značajem i problemima Čitaonice sela Kuti kroz koju nas je ljubazno i stručno proveo naš domaćin, gospodin Josip Štajduhar.

Po povratku smo predstavili svoje nove spoznaje, pogledali prezentaciju učiteljica geografije i matematike  Naseljima Općine Brod Moravice, zapjevali sa školskim zborom te nastupom  malih pokućaraca 3.r. najavili promociju knjige Tragom goranskih pokućaraca Emila Crnkovića. Nakon književne promocije, koju je vodila knjižničarka Verena iz Gradske knjižnice Rijeka, navedeno vrijedno izdanje, značajno za povijest goranske kulture, običaja i negdašnjeg načina života, dobili su i svi naši gosti u unikatnim ekovrećicama koje izrađuju naši ekolozi, kao i novi broj školskog lista Listaki s naše lipice, također promoviranog ovom prigodom.

Na kraju smo podigli ekozastavu jer smo ponovno obnovili status ekoškole već prepoznati kao mali, ali ustrajni u  ekološkim projektima.

objavio: Administrator   datum: 9. 6. 2013.