17. Dan šljiva u Brod Moravicama (11. rujna 2021.)

Općina Brod Moravice tradicionalno u rujnu organizira Dane šljiva, a ove je godine to 17. put i pod pokroviteljstvom Centra za ruralni razvoj i poljoprivredu.

Naše su učenice 6.r.: Lorena Kovačić, Lucija Injić i Paula Rački svojim nastupom otvorile kulturno – umjetnički dio programa recitirajući svoje autorske pjesme na zavičajnom govoru, pod mentorstvom učiteljice Jasne Šepac. Za najmlađe je Društvo naša djeca Brod Moravica organiziralo malu likovnu kreativnu radionicu koju je vodio učitelj Bojan Raukar.

Na 17. Danima šljiva u Brod Moravicama svojim su se proizvodima predstavili brojni izlagači iz Gorskog kotara i šire. Osim u jelu i piću,  posjetitelji iz cijele Hrvatske uživali su razgledavajući znamenitosti Brod Moravica; Kolarnicu, Povijesnu učionicu i dr., neki su planinarili, drugi se fotkali u kutku s narodnim nošnjama (gdje je posebno zadovoljstvo bilo vidjeti bivše učenike u nošnjama), ali svi su uživali u druženju na otvorenom, suncu, slasticama, glazbi i dobroj atmosferi.

priredila: Jasna Šepac, prof.