Dan škole

U uvjetima koje trebamo poštivati i u skladu s epidemiološkim mjerama obilježili smo 203. rođendan naše škole, OŠ Brod Moravice.

U utorak 1.6.2021.g. nastavni dan započeli smo organiziranim, trosatnim radionicama.

Učenici mlađih razreda s učiteljicama Dijanom, Veronikom i Andreom ocrtavali su vrata garaže. Vrlo maštovito prikazali su četiri godišnja doba kroz krošnje stabala. Sada školski kombi ima puno ljepšu i šareniju kućicu. Baš vam hvala!

Učenici 5.r. sudjelovali su u matematičko – informatičkoj radionici koju su osmislile učiteljice Nevena i Ivana. Radionice su bile vezane uz matematičke i logičke igre, mozgalice i izradu virtualne čestitke Školi.

Šestaši su sudjelovali u literarnoj radionici s učiteljicom Jasnom i knjižničarkom Sanjom. Najviše vremena posvetili su razgovoru o čitanju i knjizi te se vodili mišlju Knjiga je samo sjeme. Uz čitanje pjesama i vrlo zanimljivu slikovnicu Stablo knjiga, kroz akrostih izrekli su svoje misli o knjizi. Rezultate rada prikazali su kroz plakat.

Sve zanimljivosti o školi, njenoj povijesti, ali i aktualnim temama u jezičnoj radionici, učenici 7.r. prikazali su u obliku 4D makete škole te  pisali na hrvatskom, engleskom i njemačkom jeziku pod mentorstvom učiteljice Ines i Marije.

Osmaši su sudjelovali u geografsko – likovnoj radionici s učiteljima Erikom i Bojanom. Likovno su prikazali Sunčev sustav sa zaokretom – središte Sunce sa zaokretom prema školi.

Naše vrtićarce ljeto već naveliko mami pa su se s tetom Željkom posvetili pričama i radovima s motivima ljeta.

Nakon marende, fine okrijepe uz sendviče i sok učenici i učitelji starijih razreda uživali su u filmu Uzbuna na Zelenom vrhu  Art kina iz Rijeke, a u okviru programa Škola u kinu (koja se zbog epidemioloških razloga ove godine provodi online), dok su mlađi razredi i vrtićarci pogledali predstavu Janko i čarobni grah.

Možemo samo zaključiti kako unatoč brojnim promjenama i izazovima nismo zaboravili Dan naše škole, a ideja, kreativnosti, rada i dječjeg smijeha nije nedostajalo…iako željno iščekujemo svima drag izlet sljedeće školske godine!

priredila: Sanja Despot Abramović, knjižničarka

objavio: Nevena Hajdin   datum: 8. 6. 2021.